Podręczniki, zeszyty ćwiczeń, daty, słówka i zadania – czy nauka zawsze musi tak wyglądać? Nie, jeśli zamiast do podręcznika usiądziemy do…dobrej rozgrywki! Poznajcie pięć gier planszowych, dzięki którym przyswajanie wiedzy może być naprawdę emocjonujące, wciągające i zabawne.

 

Present Perfect or Past Simple?

Nie możesz pozwolić, żeby podczas egzaminu maturalnego czy klasówki z języka angielskiego dopadły Cię gramatyczne wątpliwości! Masz wybór – niestrudzenie powtarzać materiał, albo – dla odmiany – zagrać w zaskakującą grę „Present Perfect or Past Simple”.

Dzięki niej zrozumiesz i zapamiętasz różnicę między Present Perfect a Past Simple, a dodatkowo poznasz słowa-klucze, które wskazują jaki czas powinien być użyty. A wszystko to, w realiach średniowiecza i w atmosferze rywalizacji.

 

Znaj znak 

Najnowsza historia Polski i zero dat do wkucia. „Znaj Znak” to gra edukacyjna, która w formie 133 symboli opowiada historię Polski z lat 1918 – 1989. Podczas rozgrywki poznajemy kluczowe dla historii Polski wydarzenia, ich bohaterów oraz związane z nimi miejsca i symbole. Wydana przez Instytut Pamięci Narodowej gra to połączenie wciągającej rywalizacji, dobrej zabawy i skutecznej nauki. Idealna do powtórki przed maturą z historii!

PS. Dla miłośników bycia online –  gra dostępna również jako aplikacja „Znaj Znak na prąd”  :-)

 

Matematyka na planszy

Dzięki grywalizacji, nawet matematyka zaczyna być znośna :-) „Matematyka na planszy” to 22 gry przygotowane z myślą o uczniach gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, dzięki którym ten jeden z najmniej lubianych przedmiotów, przestanie kojarzyć się ze wzorami i trudnymi zadaniami.

„Wyścig z potęgami i logarytmami”, „Mecz z Pitagorasem”,  „Gra w ciągi” czy „Krzyżówka z matematycznym zacięciem” pozwolą Ci powtórzyć i zapamiętać materiał na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym. Teraz matura z matematyki nie będzie już taka straszna.

 

Owijaj w bawełnę

Wyobraź sobie, że losujesz kartę i Twoim zadaniem jest opisanie przedstawionego na niej słowa, tak by odgadła je Twoja drużyna. Brzmi banalnie? W takim razie wyobraź sobie, że losujesz słowo „przecinek” – ale opisując go, nie wolno Ci użyć słów: „interpunkcja”, „zdanie” czy „kropka”. Nadal banalne? Ok –  zrób to w języku angielskim. I na czas!

Na tym właśnie polega gra „Owijaj w bawełnę” – błyskotliwe i zabawne kalambury językowe. Koniecznie wypróbuj przed ustną maturą z języka angielskiego.

 

Story Cubes

Kto zostanie mistrzem opowieści? Na koniec, niekonwencjonalna gra, który uczy…opowiadania. Story Cubes” to dziewięć niepozornych kostek do gry, każda opatrzona zestawem ilustracji. Wszystko co musisz zrobić, to rzucić kostką i zacząć swoją opowieść zainspirowaną jednym z obrazków.

Gra uczy twórczego rozwiązywania problemów, rozwija kreatywność, wyobraźnię i kompetencje językowe. Obowiązkowo przed maturą ustną i pisemną z języka polskiego :)

 

To co – gramy? :)WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien