Obawiasz się matury ustnej z języka polskiego? Potrzebujesz powtórki z epok literackich? A może chcesz dowiedzieć się jak poprawnie przygotowywać wypracowania na maturze? Pora sięgnąć po „Język polski. Matura 2017. Vademecum. Zakres Podstawowy i Rozszerzony”! Izzy zaprasza na cykl podpowiedzi, z czego warto korzystać, przygotowując się do egzaminu maturalnego.

„Język polski. Matura 2017. Vademecum” to poradnik dla tych z Was, którzy chcą dokładnie poznać zakres materiału obowiązujący na maturze z języka polskiego, zaplanować naukę i gruntownie przygotować się do egzaminu. Korzystając z vadamecum, nauczysz się jak analizować i interpretować teksty literackie, tworzyć poprawne formy pisemne czy przygotować się do matury ustnej.
 

Znajdziesz tu m.in.:

  • omówienie lektur z podstawy programowej, których znajomość jest konieczna na egzaminie ustnym i pisemnym
  • podręczny leksykon postaci i motywów literackich
  • słowniczek terminów i pojęć oraz biogramów autorów lektur
  • wzory konspektów wypowiedzi na egzamin ustny
  • sugestię tematów maturalnych do każdej epoki i lektury
  • powtórkę z historii literatury i kultury

 
Dodatkowo, książka zawiera kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej GieldaMaturalna.pl, na której znajdziesz arkusze egzaminacyjne, testy z odpowiedziami czy rozwiązania video najtrudniejszych zadań.

Vadamecum przypadnie do gustu tym, którzy lubią wiedzę uporządkowaną w postaci tabel i wykresów – książka ma czytelną formę i kolorowe schematy, które ułatwiają zapamiętywanie.

Więcej na temat vadamecum przeczytasz na: „Język polski. Matura 2017. Vademecum”
 
To co – do nauki? :-)


Izzy - pogromca matury!
Szalony ale bystry. O nauce w każdej dziedzinie wie niemal wszystko. Agent od zadań specjalnych czyt. Matura! Take it easy!

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien