Znamy już wyniki matur 2016! Sprawdzić je można online na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej. CKE opublikowała również specjalny raport, z które wynika, że egzamin maturalny zdało prawie 80% wszystkich zdających.
Świadectwo dojrzałości otrzymało dziś dokładnie 79,5 % maturzystów. Ci uczniowie, którym dopisało mniej szczęścia – mają szanse poprawić swoje wyniki podczas matury poprawkowej. Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej lub pisemnej – jeszcze w sierpniu tego roku. Osoby, które nie zdały więcej egzaminów – do matury mogą przystąpić za rok.
Jak wypadła tegoroczna matura? Średni wynik z przedmiotów na poziomie rozszerzonym to m.in.: język polski – 61 % punktów, matematyka – 31 %, język angielski – 55 %, historia – 42 %, fizyka – 41%, geografia i chemia – po 39 %. Najwięcej trudności sprawił zdającym egzamin z wiedzy o społeczeństwie, z którego średni wynik wyniósł 27 %.
W ramach tegorocznego egzaminu dojrzałości, oprócz języka polskiego, matematyki i wybranego języka nowożytnego, maturzyści obowiązkowo zdawali jeden, dowolnie wybrany przedmiot. Jednym z najchętniej wybieranych przedmiotów na maturze 2016 był język angielski, który zdawało ponad 124 tys. maturzystów. Ponad 71 tys. zdecydowało się na geografię, a 51 171 osób na biologię. Dużo mniejszym „powodzeniem” cieszyły się np. język łaciński i kultura antyczna, który zdawało 117 maturzystów czy historia muzyki, którą wybrało 348 osób.
Trzymamy kciuki za jak najlepsze rezultaty Waszych egzaminów! A nawet jeżeli nie poszło Wam tak jak chcieliście – pamiętajcie o możliwości przystąpienia do egzaminu poprawkowego.

Do kiedy trzeba zgłosić chęć przystąpienia do matury poprawkowej? Kiedy odbędą się egzaminy? Sprawdźcie nasz maturalny kalendarz :)WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien