Zeszłoroczne tematy maturalne obejmowały również motyw podróży, pojawił się on nawet kilkakrotnie. Warto zatem być przygotowanym na to, że i w tym roku może być obecny i trafisz na niego właśnie TY!
 

Jak rozumieć pojęcie podróży?
 

Po pierwsze w tradycyjnym rozumieniu, które od razu przychodzi nam do głowy, czyli przemieszczanie się z punktu A do punktu B, np. wyjeżdżając na wakacje.Po drugie jako podróż metaforyczną, np. podróż jako ludzkie życie lub podróż w głąb siebie w celu zrewidowania swojego spojrzenia na świat.
 

Tematy maturalne – motyw podróży:
 

  • Motyw wędrówki. Omów temat odwołując się do tekstu piosenki E. Stachury Wędrówką jest życie człowieka oraz tekstu kultury.

Tekst został pierwotnie opublikowany na stronie www.blog.minovum.pl.
 


Karolina Szubska
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od kilku lat związana z markami Minovum, Galopem do Matury i Podatkowa Oficyna Wydawnicza. Współtwórczyni szkolenia przygotowującego do matury z języka polskiego z zakresu historii literatury polskiej (www.minovum.pl). Autorka licznych maturalnych tekstów pomocniczych publikowanych na blogu Platformy Edukacyjnej Minovum (www.blog.minovum.pl). Prowadzi również fanpage’a na Facebooku dla marki Galopem do Matury. Prywatnie uwielbia gotować i grać w Scrabble.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien