Przed Tobą matura 2017? Zastanawiasz się jak skutecznie przygotować się do egzaminu z języka polskiego? Chcesz powtórzyć materiał i sprawdzić rozwiązania najbardziej popularnych zadań maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym? Skorzystaj z materiałów, które zostały przygotowane w ramach wyzwania online „Matura 2017 z języka polskiego? Zdaj na 100%!”
W zestawie znajdziesz zadania zgodne ze standardami obowiązującymi na maturze 2017 oraz propozycje prawidłowych rozwiązań. Zadania zostały podzielone na 5 tematycznych modułów. Rozwiązując je dowiesz się m.in.: jak dokonać analizy i interpretacji obrazu na maturze ustnej, na co zwracać uwagę pisząc rozprawkę problemową i interpretacyjną czy jak dobierać teksty kultury do lektur. Dodatkowo sprawdzisz zasady pisania wypracowania na maturze rozszerzonej – m.in.: jak zaproponować tezę interpretacyjną do danego tekstu oraz jak skonstruować konspekt i podać w nim adekwatne argumenty.

 

Autorką zadań jest Joanna Krzemińska – nauczycielka języka polskiego z 10-letnim stażem, autorka bloga edukacyjnego Zakręcony belfer, która przygotowała do matury już 6 roczników.

Jeżeli matura 2017 z języka polskiego nada budzi Twoje obawy, sięgnij po dodatkowe materiały, np. Czytanie ze zrozumieniem na maturze, Jak napisać rozprawkę interpretacyjną, Jak napisać rozprawkę problemową.

Maturzysto – powodzenia! :)WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien