Czytanie ze zrozumieniem, rozprawka problemowa, zadania językowe – matura 2018 z języka polskiego coraz bliżej! Skorzystaj z materiałów, które zostały przygotowane w ramach wyzwania online „Matura 2018 z języka polskiego? Zdaj na 100%!”

W zestawie znajdziesz zadania zgodne ze standardami obowiązującymi na maturze 2018 oraz propozycje prawidłowych rozwiązań.

Zadania zostały podzielone na 6 tematycznych modułów, w których przećwiczysz czytanie ze zrozumienie, zagadnienia językowe, rozprawkę problemową i interpretacyjną – poziom podstawowy, interpretację porównawczą – poziom rozszerzony oraz lektury, których znajomość jest wymagana podczas egzaminu maturalnego.

Autorką zadań jest Anna Józefiak – nauczycielka języka polskiego z 13-letnim stażem i czynny egzaminator CKE. Autorka serwisu Teksty kultury do matury i strony Klub Filmowy Obraz i Dźwięk. Z powodzeniem przygotowuje do egzaminu kolejne roczniki maturzystów (zdawalność – 100%!).

Kliknij i pobierz zadania maturalne:

 

Sprawdź również dodatkowe artykuły – Czytanie ze zrozumieniem na maturze, Jak napisać rozprawkę interpretacyjną, Jak napisać rozprawkę problemową.

Powodzenia! :)

 WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien