Jak rozwiązać zadanie z bryłami obrotowymi, błędem względnym lub nierównościami? Jak poradzić sobie ze statystyką, prawdopodobieństwem i kombinatoryką? Gdzie znaleźć dokładnie rozpisane zadania otwarte? Matura z matematyki to spore wyzwanie! Izzy sprawdził jakie miejsca w Internecie warto znać, przygotowując się do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.


Gdyby nie obowiązkowa matematyka, zdałbym maturę na pewno… – Ciebie też przeraża ta część matury 2017? Spokojnie – jeżeli tylko poświęcisz odpowiednią ilość czasu na przygotowania i skorzystasz z dobrych materiałów, zdasz na pewno. Oprócz lekcji matematyki w szkole i rozwiązywania arkuszy maturalnych, warto sięgnąć po porady doświadczonych edukatorów, którzy dzielą się swoją wiedzą online. Oto kilka miejsc, w których powtórzysz teorię, rozwiążesz zadania i sprawdzisz prawidłowe odpowiedzi:
 

Strona wwww. oraz profil na Facebooku prowadzone przez doświadczonego nauczyciela matematyki, Dariusza Kulmę. Znajdziesz tu szczegółowe rozpisane materiały, które ułatwią zaplanowanie nauki i powtórek, w tym tablice interaktywne, arkusze maturalne, odpowiedzi do matury 2016. Dużym plusem są zadania interaktywne, które można rozwiązywać samodzielnie lub śledzić, krok po kroku, schemat prawidłowego rozwiązania. Wszystkie materiały są czytelnie uporządkowane oraz podzielone na poziom podstawowy i rozszerzony.

A jeżeli chcesz sprawdzić co umiesz i zobaczyć jak wygląda egzamin maturalny – czekają na Ciebie bezpłatne próbne matury online. Sam autor wyznaje zasadę, że każdy jest w stanie poradzić sobie z matematyczną częścią matury – dlatego na stronie nie brakuje również motywatorów do nauki :-)

 

Strona oraz kanał You Tube prowadzony przez Michała Budzyńskiego, absolwenta matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Matemaks to „wirtualne korepetycje”, przede wszystkim w formie filmików video. Materiały pogrupowane są tematycznie, często w formie playlist. Znajdziesz tu np. krótkie filmiki z zadaniami treningowymi do matury podstawowej czy dłuższe lekcje powtórkowe. Oddzielnie nagrane są zadania przygotowujące do matury rozszerzonej. Autor udziela też uniwersalnych wskazówek, np. jak rozwiązać „typowe zadanie maturalne za 5 punktów” – dzięki nim matura z matematyki staje się łatwiejsza :-)

Jeżeli potrzebujesz materiałów w formie gotowej do systematycznej nauki – na stronie Matemaks możesz skorzystać z kursu do matury podstawowej z matematyki 2016. Oprócz zadań znajdziesz tu informacje o samej maturze – podstawie programowej, przebiegu, zmianach, a także specjalne programy np. do rysowania wykresów funkcji.

 

Jeśli poważnie myślisz o maturze z matematyki i czujesz, że potrzebujesz pomocy to zapoznaj się z materiałami na mojej stronie i kanale You Tube… – tak zachęca do odwiedzenia swojej strony egzaminator i nauczyciel matematyki – Piotr Kryszkiewicz.

Rzeczywiście, Pi.edu.pl to strona www. i kanał na You Tube, które mogą skutecznie pomoc w zdaniu matury z matematyki. Przydatne dla maturzystów tematy opracowane są w formie Pi-gułek czyli filmików z wytłumaczeniem podstaw teoretycznych i przykładami zadań typowych dla danego zagadnienia. Autor przygotował np. serię filmów z cyklu „Jak sobie radzić z….”, w której tłumaczy m.in.: potęgi, przedziały, funkcję liniową czy wzory skróconego mnożenia oraz „Pi-gułki na przesuwanie wykresów”.

Na stronie znajdziesz znajdziesz też materiały szkoleniowe przygotowane przez Centralny Zespół Ekspertów Matematycznych CKE, np. zadania przygotowujące do matury rozszerzonej z działów: planimetria, rachunek prawdopodobieństwa, rachunek różniczkowy.
 

To co, od której matematycznej Pi-gułki zaczniesz? :-)

Sprawdź również wskazówki dotyczące nauki do matura z matematyki, które znajdziesz w artykule Matematyka – jak radzić sobie z tym wymagającym przedmiotem. Powodzenia!WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien