Zawsze lubiłeś aktywnie działać w social media? Chciałbyś pracować jako dziennikarz w portalu internetowym? A może zastanawiasz się nad karierą specjalisty ds. kreowania wizerunku? Jeżeli interesują Cię nowe media oraz komunikacja i nie narzekasz na brak kreatywności – rozważ studia i pracę związaną z branżą kreatywną, internetową czy medialną.
 

Specjalista w zakresie social media, specjalista ds. marketingu, redaktor w portalu online czy copywriter – między innymi z takimi zawodami związana jest praca w branży kreatywnej i internetowej. Większość z nich to zawody przyszłości, na które jest spore zapotrzebowanie na rynku pracy. Zatem – które studia, przygotują Cię do tych zawodów?
 

Z bardziej nowoczesnych i unikalnych kierunków, warto sprawdzić Media cyfrowe i komunikację wizerunkową. To jedyny taki kierunek w Polsce, a studiować go możesz w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Studia w Rzeszowie łączą warsztat nowoczesnego mediaworkera i marketingowca. Program zawiera najnowsze informacje z zakresu mediów cyfrowych oraz interaktywnych kanałów komunikacji.
 
Studenci mają do wyboru jedną z trzech podstawowych specjalności – Branding i public relations, Dziennikarstwo online, Social media – oraz dodatkową specjalność Digital Marketing, która umożliwia zdobycie certyfikatu DIMAQ – rozpoznawalnego w branży marketingu i nowych mediów.

Jako absolwent Mediów cyfrowych i komunikacji wizerunkowej możesz pracować m.in. jako:

  • specjalista ds. kreowania wizerunku
  • specjalista w zakresie social media
  • specjalistą ds. marketingu online
  • specjalistą ds. komunikacji wizerunkowej
  • specjalistą ds. e-commerce
  • redaktorem mediów online
  • copywriterem
  • webwriterem

 
Do pracy w mediach przygotują Cię również studia na kierunkach Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W przypadku tego kierunku masz do wyboru kilkadziesiąt uczelni w całym kraju! Żeby ułatwić sobie wybór, warto sprawdzić szczegółowy program i zdecydować się na tą uczelnię, które oferuje dodatkowe profity – np. certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, bogaty program praktyk czy możliwość nauki pod okiem praktyków.
 

Natomiast, jeżeli chciałabyś pracować w mediach stricte internetowych rozważ takie kierunki jak Nowe media i dziennikarstwo, Dziennikarstwo i zarządzanie mediami czy Nowe media i kultura cyfrowa.
 

Powodzenia w wyborach! :)WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien