Internet bez wątpienia stał się ważną częścią naszego życia, głównie dlatego, że ani czas, ani miejsce nie ogranicza nam korzystanie z niego. Przynosi wiele rozrywek, ale nie tylko, bowiem powstał szereg różnych aplikacji umożliwiające pomoc w nauce.

 

O jakich aplikacjach mowa? Przekonacie się czytając dalej.

 

Świat w XXI wieku to świat przełomów technologicznych, do których z pewnością można zaliczyć rozwój technologii komórkowej. Jeszcze do niedawna smartfony nie były znane tak szerokiej publiczności. Obecnie ma je prawie każdy i każdy z nich ma połączenie z Internetem dzięki któremu korzysta z takich aplikacji jak Facebook, Instagram, Pou, Snapchat czy inne. Jednak po za nimi oferuje nam również aplikacje pomagające w nauce. Większość z nich jest bezpłatna, dlatego też cieszą się popularnością i chęcią zainstalowania na swoim smartfonie. Ograniczeń co do dziedziny aplikacji nie ma, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przeglądnęłam ich sporą część i wybrałam te, które osobiście spodobały mi się najbardziej. Mam nadzieje, że spodobają się również Wam i, że z chęcią z nich skorzystacie.

 

myTable – plan lekcji

Zanim przejdziemy do konkretnych aplikacji, warto zatrzymać się na chwile właśnie przy tej – myTable. Aplikacja ta skierowywana jest głównie do uczniów i studentów. Jest swoistym planem zajęć, dzięki któremu plan tygodnia, a także miesiąca będzie zorganizowany. Po za zapisywaniem przedmiotów umożliwia zapisanie dodatkowych notatek. Dzięki niej nie wkradnie się nic niepotrzebnego, o niczym ważnym się nie zapomni, a wszystkie niezbędne informacje będą w jednym miejscu. Dobrze zrobiony plan to podstawa nauki, bo nie ma nic lepszego niż sensowne dopasowanie jej ilości do planu zajęć.

 

Polish & English…

i nie tylko, bo aplikacji “Słownik” jest prawie tak wiele, jak wiele jest języków, jednak postanowiłam skupić się konkretnie na dwóch. Poprawna polszczyzna to podstawa, dlatego kiedy nie jesteśmy czegoś pewni warto zajrzeć do słownika. Większość z nas ma je w domu, ale pomyślmy ile czasu zajmuje sięgnięcie po niego i znalezienie tego co nas interesuje? Hmm… na pewno trochę więcej niż skorzystanie ze smarfona i odpowiedniej aplikacji, a taką jest właśnie Słownik PL: Słownik ortograficzny wzbogacony opisami zasady poprawnej pisowni i interpunkcji. Uniwersalny słownik języka polskiego i nie tylko, bo zakres tego słownika jest znacznie szerszy. Obok tej aplikacji pojawia się kolejna – Słownik angielskiego diki. Multimedialny słownik z obrazkami, nagraniami native speakerów słów i zdań. Do poliglotów nie należę i przyznaję się, że sama posiadam tą aplikację na swoim smartfonie, często z niej korzystam i jestem bardzo zadowolona.

 

TB Atlas Świata

Dla tych, którzy interesują się mapami i miastami świata Google Play ma aplikację TB Atlas Świata. Jej dużymi plusami jest to, że działa offline oraz to, że posiada połączenie linków do artykułów na Wikipedii o państwach i miastach.

 

Zadane.pl

W wielu przypadkach to właśnie na tej stronie znajduje się odpowiedzi na wiele pytań, a także sami możemy komuś pomóc, jeśli tylko posiadamy wiedzę na „poszukiwany” temat. Zadane.pl to już nie tylko jedna z najbardziej popularnych stron internetowych wśród młodzieży, ponieważ to także aplikacja na smartfona.

 

Streszczenia Lektur

Rzeczą jasną jest to, że nawet najlepsze streszczenie nie zastąpi przeczytania książki, jednak nie zawsze na książkę ma się czas i niekiedy nie wszystko z lektury uda się zapamiętać. Aplikacja, jak sama nazwa mówi zawiera wszystkie niezbędne streszczenia szczegółowe lektur, poszerzone o plan wydarzeń i charakterystykę osoby.

 

Matma-matematyka jest łatwa

Orłem z matematyki nigdy nie byłam i chyba nigdy nie będę, bo królowa nauk jest zwyczajnie dla mnie za trudna. Pewnie takich jak ja jest wielu, i dla takich z pomocą przyszła aplikacja matma-matematyka jest łatwa. Zawiera definicje, wszystkie przydatne wzory z różnych zakresów zadań i przejrzyste rysunki (także 3D) z objaśnieniami symboli do wzorów. Z taką aplikacją nie będzie już trzeba szukać wielu miejscach potrzebnych wzorów, bo wszystkie z nich ma się w jednym miejscu.

 

Technologia telefonów komórkowych zrobiła spory postęp czego dowodem są choćby nawet aplikacje na smartfona. Jednak trzeba pamiętać, że są one tylko pomocą w nauce, bo prawdziwą mądrość trzeba czerpać z umiejętności i doświadczenia nauczycieli, którzy wyjaśnią nam dlaczego jest właśnie tak, a nie inaczej. Smartfon to tylko urządzenie, które w każdej chwili może zwyczajnie nie zadziałać, dlatego warto mieć swoją wiedzę przede wszystkim w głowie.


Aneta Rolek
Może typowo i banalnie, ale od kiedy pamiętam interesuję się muzyką, która jest ogromnie ważną częścią mojego życia, dlatego współprowadzę audycję radiową, a moją pasją jest śpiewanie. Uwielbiam "chwytać" chwile za pomocą fotografii, jednak nią zajmuje się tylko amatorsko. Swoje przemyślenia, uczucia przelewam na papier, a później na swojego bloga - Ponad Ulotność, więc chyba nie muszę już mówić, że pisanie to kolejna moja pasja, dlatego też jestem w tym miejscu.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien