Czasem sam dyplom ukończenia studiów to za mało. Aby ubiegać się o prestiżowe stanowiska, pracować w międzynarodowych korporacjach czy być po prostu konkurencyjnym na rynku pracy, trzeba dobrze znać język obcy.

Wiele uczelni oferuje oferuje tzw. study in English oraz inne studia międzynarodowe – jeżeli więc zastanawiasz się nad wyborem studiów w języku obcym – sprawdź dlaczego warto i jak przygotować się do tego typu studiów.

 

Ciekawe perspektywy zawodowe

Podczas studiów nauczysz się biegle posługiwać co najmniej jednym językiem obcym – to pewne! :) To cenna umiejętność, którą będziesz mógł wykorzystywać w różnych dziedzinach – od biznesu, przez turystykę i przemysł, po administrację, edukację czy kulturę. Niejednokrotnie firmy, zwłaszcza międzynarodowe, szukają pracowników nie poprzez pryzmat ukończonych studiów, ale znajomości języka obcego.

 

Certyfikat – idealny dodatek do dyplomu

Wiedzę i umiejętności językowe zdobyte podczas studiów międzynarodowych będziesz mógł potwierdzić uzyskując różnego typu certyfikaty zarówno typowo językowe, jak i międzynarodowe z różnych branż np.:

  • certyfikat IATA przydatny dla absolwentów studiów lotniczych
  • certyfikat CIMA z rachunkowości biznesowej
  • European Junior Logistic potwierdzający kompetencje zawodowe osób zajmujących się logistyką

Często wśród kadry studiów obcojęzycznych są doświadczeni egzaminatorzy z Centrów Egzaminacyjnych np. The European Language Certificates (TELC), Pearson Language Test, Educational Testing Service, a to dobra gwarancję solidnego przygotowania do egzaminy certyfikującego.

 

Kierunki inne niż zwykle

Zastanawiając się nad studiami w języku obcym możesz wybrać filologię – bardziej lub mniej „tradycyjną” – np. angielską, romańską, rosyjską, chorwacką, czeską, grecką itd. Masz również do wyboru sporo ciekawych i elitarnych kierunków – np. Zarządzanie lotnictwem (Aviation Management), Językoznawstwo stosowane (Applied Linguistics) czy Matematykę stosowaną (Applied Mathematics).

 

Chcesz studiować w język obcym? Postaw na odpowiednie przygotowane

Czasem marzymy o studiowaniu w języku obcym, wyjazdach w ramach programu Erasmus+, praktykach w międzynarodowym gronie – ale obawiamy się, czy poradzimy sobie językowo. W takim wypadku warto skorzystać ze specjalnych programów dedykowanych kandydatom na studia w języku obcym. Dzięki takim programom możemy określić na jakim poziomie jesteśmy i przygotować się do poziomu wymaganego na studiach.

Przykładowo – w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania możesz uczestniczyć w specjalnym kursie przygotowującym do podjęcia studiów w języku angielskim i zakończonym egzaminem TELC na poziomie B2.

To co – gotowy na studia w języku obcym? :)

 

Jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w wyborze studiów sprawdź:

 

Powodzenia!WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien