Czasem sam dyplom ukończenia studiów to za mało. Aby pracować w międzynarodowych korporacjach, ubiegać się o prestiżowe stanowiska czy być po prostu konkurencyjnym na rynku pracy, trzeba dobrze znać język obcy. Wiele uczelni oferuje oferuje tzw. study in English oraz inne studia międzynarodowe – jeżeli więc zastanawiasz się nad wyborem studiów w języku obcym – sprawdź dlaczego warto.
 

Ciekawe perspektywy zawodowe
 

Podczas studiów nauczysz się biegle posługiwać co najmniej jednym językiem obcym – to pewne! :) To cenna umiejętność, którą będziesz mógł wykorzystywać w różnych dziedzinach – od biznesu, przez turystykę i przemysł, po administrację, edukację czy kulturę. Niejednokrotnie firmy, zwłaszcza międzynarodowe, szukają pracowników nie poprzez pryzmat ukończonych studiów, ale znajomości języka obcego.
 

Certyfikat – idealny dodatek do dyplomu
 

Wiedzę i umiejętności językowe zdobyte podczas studiów międzynarodowych będziesz mógł potwierdzić uzyskując różnego typu certyfikaty zarówno typowo językowe, jak i międzynarodowe z różnych branż np.:

  • certyfikat IATA przydatny dla absolwentów studiów lotniczych
  • certyfikat CIMA z rachunkowości biznesowej
  • European Junior Logistic potwierdzający kompetencje zawodowe osób zajmujących się logistyką

Często wśród kadry studiów obcojęzycznych są doświadczeni egzaminatorzy z Centrów Egzaminacyjnych np. The European Language Certificates (TELC), Pearson Language Test, Educational Testing Service, a to dobra gwarancję solidnego przygotowania do egzaminy certyfikującego.
 

Kierunki inne niż zwykle
 

Zastanawiając się nad studiami w języku obcym możesz wybrać filologię – bardziej lub mniej „tradycyjną” – np. angielską, romańską, rosyjską, chorwacką, czeską, grecką itd. Masz również do wyboru sporo ciekawych i elitarnych kierunków – np. Zarządzanie lotnictwem (Aviation Management), Językoznawstwo stosowane (Applied Linguistics) czy Matematykę stosowaną (Applied Mathematics).
 

Wyjazdy zagraniczne
 

Z uczelnianych wyjazdów zagranicznych możesz korzystać oczywiście w ramach każdego typu studiów. Jednak podczas studiów obcojęzycznych, z dobra znajomością języka, z pewnością łatwiej będzie Ci aplikować np. do programu Erasmus+.

Wiele uczelni przygotowuje również specjalne programy związane ze studiowaniem w obcym języku. Przykładowo – rzeszowska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oferuje program DOUBLE DEGREE, dzięki któremu część studiów możesz zrealizować w jednej z partnerskich uczelni za granicą oraz otrzymać podwójny dyplom, a Politechnika Wrocławska przygotowuje ofertę studiów np. we współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Zittau/Görlitz i Uniwersytetem Technicznym w Libercu.
 

To co – gotowy na studia w języku obcym? :)

Jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w wyborze studiów sprawdź:

 

Powodzenia!Najczęściej czytany

Najczęściej komentowany

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien