Nie udało Ci się uzyskać wymaganych 30% w pierwszym terminie? A może poprawiasz wynik z matury sprzed roku? Bez względu na to, z jakiego powodu przystępujesz do matury poprawkowej w terminie sierpniowym – na wielu kierunkach studiów wciąż są wolne miejsca!
 

Wiele uczelni prowadzi dodatkowy nabór na studia na rok akademicki 2017/18. Powodem są wciąż dostępne wolne miejsca na wybranych kierunkach. Zatem – sprawdź listę uczelni i poszczególnych kierunków studiów, upewnij się do kiedy należy złożyć odpowiednie dokumenty i zacznij przygodę ze studiami jeszcze w tym roku!
 

Ciekawe kierunki studiów na uczelniach wyższych w całej Polsce
 

Planowałeś studia w Krakowie? Wciąż masz na to szansę :) Dodatkowy nabór na studia prowadzi np. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, gdzie możesz studiować kilka ciekawych, humanistycznych kierunków. Do 26 września możesz złożyć podanie np. na dziennikarstwo i komunikację społeczną i filozofię. Jeżeli wolisz przedmioty ścisłe i chciałbyś uzyskać tytuł inżyniera – wolne miejsca czekają np. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Tutaj możesz studiować m.in. biogospodarkę, inżynierię środowiska, inżynierię i gospodarkę wodną, rolnictwo, ochronę środowiska czy zarządzanie lub ekonomię.

Wciąż masz szansę na indeks w Kielcach – tutaj kolejną turę rekrutacji prowadzi Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Do wyboru m.in. administracja, bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska i zdrowie publiczne. Termin składania podań na studia mija 28 września br. Do 30 września możesz ubiegać się również o indeks w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, która oferuje studia na kierunkach technicznych, społeczno-humanistycznych, prawnych i medycznych, m.in. pedagogika, praca socjalna, stosunki międzynarodowe czy administracja.

Jeżeli interesujesz się chemią i chciałbyś studiować w Gdańsku – możesz ubiegać się o indeks Uniwersytetu Gdańskiego. Do 27 września możesz złożyć podanie na chemię, ochronę środowiska i biznes chemiczny.
 

Studia anglojęzyczne? Nic straconego!
 

Matura poprawkowa nie przekreśla Twoich szans na studia w języku angielskim – wziąć prowadzona jest rekrutacja, która obejmuje ten typ studiów. Do 30 września możesz złożyć podanie na studia anglojęzyczne w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tutaj możesz studiować np. Zarządzanie międzynarodowe (International Management) czy Informatykę (Information Technology) z trzema przyszłościowymi specjalnościami – Technologie sieciowe (Network Technologies),Programowanie (Programming), Grafika komputerowa (Computer Graphic).

Oferta obejmuje również elitarne studia anglojęzyczne z zakresu lotnictwa – Zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) oraz Lotnictwo ogólne (General Aviation).

Do 26 września trwa również rekrutacja na anglojęzyczne studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Tourism Management – Hospitality, Travel and Tourism Services.
 

A może politechnika?
 

Studia na politechnikach cieszą się dużą popularnością i zazwyczaj większość miejsc jest zajęta już po pierwszej turze rekrutacji. Nie zawsze jednak sprawa jest tak oczywista. Np. Politechnika Krakowska daje szansę tym maturzystom, których wynik matury był nieprawidłowo naliczony i którzy odwoływali się do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego.

Szansę na podjęcie studiów we wrześniu mają Ci kandydaci, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia I stopnia i którym podwyższony został wynik egzaminu maturalnego z przedmiotu stanowiącego podstawę rekrutacji. Do 30 września 2017 r. mogą oni złożyć wniosek o przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej, a uczelnia uwzględni zweryfikowany wynik matury.
 

Na stronie uczelni czytamy:
 

Przyjęcie na studia nastąpi, gdy nowy wyniki matury spełni kryteria punktowe, ustalone przez wydziałowe komisje rekrutacyjne w zakończonym postępowaniu rekrutacyjnym. Rekrutacja uzupełniająca na podstawie zweryfikowanego wyniku matury dotyczy wyłącznie rekrutacji na rok 2017/18 oraz tego kierunku studiów, o przyjęcie na który ubiegał się kandydat uprzednio.

 

Aplikować na studia na politechnice w normalnym trybie można jeszcze np. na Politechnice Koszalińskiej.
 

Podsumowując – matura poprawkowa nie oznacza, że czeka Cię rok przerwy przed studiami. Sprawdź, które uczelnie oferują wolne miejsca i które studia będą odpowiadały Twoim predyspozycjom.

Jeżeli jednak chciałbyś zrobić sobie rok przerwy – skorzystaj z inspiracji jak efektywnie wykorzystać ten czas :)
 

Powodzenia!WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien