Matura zdana, kierunek studiów wybrany – a co z uczelnią? Jeżeli wiesz dokładnie co chciałbyś studiować, ale wciąż zastanawiasz się nad wyborem uczelni – pomocne mogą okazać się uczelniane rankingi. Sprawdzisz w nich informacje na temat poziomu kształcenia, infrastruktury czy przygotowania studentów do wymagań rynku pracy.

 

U-Multirank

Ilu absolwentów po ukończeniu studiów znajduje pierwszą pracę w regionie? Ile programów studiów jest prowadzonych w języku obcym? Jak wybrana przeze mnie uczelnia wypada na tle innych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w międzynarodowym rankingu U-Multiranku. Informacje zawarte w tym rankingu wydają się być rzetelne – ranking jest tworzony w oparciu o autentyczne opinie studentów.

W edycji 2018 badaniom poddano ponad 1600 uczelni z 95 krajów świata. W U-Muliranku znajdziesz 40 polskich uczelni – np. Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański czy Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Z rankingu warto skorzystać zwłaszcza kiedy zastanawiasz się nad wyborem najlepszych studiów np. w języku angielskim i z międzynarodową kadrą – znajdziesz w nim bowiem informacje na temat studiów prowadzonych w językach obcych, mobilności studentów np. w ramach programów wymiany międzynarodowej czy liczby publikacji naukowych w języku obcym przygotowanych przez pracowników naukowych uczelni.

 

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy

Kierunek, który chcesz studiować oferuje kilka uczelni w Polsce? Chcesz wybrać tą najlepszą opcję? Sprawdź aktualny Ranking Szkół Wyższych Perspektywy!

Składają się na niego następujące rankingi – Uczelni Akademickich, Uczelni Niepublicznych oraz Państwowych Szkół Wyższych. W każdym z nim możesz sprawdzić jak wybrana przez Ciebie uczelnia wypada w aż 25 kryteriach, m.in.

  • Preferencje pracodawców (liczba wskazań danej uczelni przez pracodawców)
  • Ekonomiczne losy absolwentów (zarobki absolwentów danej uczelni w porównaniu ze średnimi zarobkami w danym miejscu zamieszkania czy ryzyko bezrobocia)
  • Liczba nauczycieli akademickich z zagranicy
  • Wymiana studencka (wyjazdy) – liczba studentów wyjeżdżających w ramach wymiany zagranicznej najmniej 3 miesiące jeden semestr, w roku akad. 2017/18

Dodatkowo – możesz skorzystać z Rankingu Kierunków Studiów (68 głównych kierunków studiów) i przygotowanego oddzielnie – Rankingu Studiów Inżynierskich (21 kierunków technicznych, dających po studiach II stopnia tytuł „magistra inżyniera), w którym sprawdzisz, jak na różnych uczelniach oceniane są takie kierunki jak np. automatyka i robotyka, budownictwo, inżynieria środowiska, technologia chemiczna, fizyka techniczna czy mechatronika.

 

Wybierz studia z  Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Rzetelne i sprawdzone dane na temat wszystkich uczelni i kierunków studiów dostępnych w Polsce – właśnie takie informacje znajdziesz interaktywnej bazie uczelni Wybierz studia prowadzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rzetelność i obiektywność informacji gwarantują źródła z których pochodzą informacje – oficjalna baza o szkolnictwie wyższym POLon, ocena kierunków studiów dokonywana przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz ocena działalności naukowej dokonywana przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych.

Dodatkowo, jeżeli planujesz studia związane z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi, rolniczymi czy z naukami o Ziemi – w bazie Wybierz Studia znajdziesz uczelnie, które otrzymały status Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących w tych dziedzinach.

W bazie sprawdzisz dokładne opisy ponad 400 polskich uczelni, listę prowadzonych przez nich kierunków studiów, statystyki, m.in. na temat wyników ostatnich naborów, liczby wykładowców i studentów uczelni czy dane dotyczące wyjazdów w ramach programu Erasmus.

 

Trzymamy kciuki za dobre wybory!WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien